Styrelsen 2020

Ordförande (Uordfyörend)
Wakant

Vice ordförande (Wise uordfyörend)
Peter Folkesson                        pefolkesson@hotmail.com

Sekreterare (Sekretirer)
Björn Rehnström                     bjorn.rehnstrom@telia.com

Kassör (Kassör)
Karin Graaf

Ledamöter (Liedamyöter)
Karin Trapp                              trappkarin47@gmail.com
Maria Beronius                        mberonius@gmail.com
Verf Lena Egardt                     verf.lena.egardt@gmail.com
Anders Larsson                        anders@knutsbygg.se
Elsie Andersson                       grubbelsie@hotmail.com

Ersättare (Ersetterer)
Mattias Hjort                            mattias.hjort@siemens.com
Lennart Mattsson                    purre.mattsson@icluod.com

Revisorer
Gerd Öhrn
Kurt Jansson

Revisorsersättare:
Ingmar Jansson och Maria Garbergs

Dalskumkommittén
E-post: dalskum@ulumdalska.se
Quvo Anders Hård
Kråk Birgitta Andersson
Kristina Broberg
Bia Tegnér
Pell Birgitta Andersson

Mål och visioner (Mål og wisiuoner)
Jennie Hagström                    jennie.hagstrom@edu.alvdalen.se
Jennie Dahlman                     jennie.dahlman@edu.alvdalen.se
Pell Birgitta Andersson         birgittaandersson@telia.com
Ulla Schütt                               ulla.schutt@hotmail.com

Valberedning (Walbiriedningg)
Årsmötet gav styrelsen i uppdrag att jobba fram förslag till valberedning.

 

2 Kommentarer

  1. Elja Sjöberg

    Är jag medlem fortfarande i Ulum Dalska? Annars vill jag bli det igen.
    Mvh Elja Sjöberg, Herrhagsvägen 67, 79176 Falun. elja48@hotmail.com 0739917443.

    • Lena Eriksson

      Hej Elja, och tack för att du vill vara medlem! Jag har skickat din fråga till vår kassör som har hand om medlemsregistret. Du kommer att få ett besked via e-post. /Lena, webbadministratör.

Kommentera

Driven av WordPress & Lovecraft

SIMPLE SIDE TAB